Grup electrògen de reserva dièsel

Grup electrògen de reserva dièsel

El grup electrògen de reserva dièsel de 400 kVA proporciona una potència d'espera de 400 kVA / 320 kW i una potència principal de 365 kVA / 292 kW per a les aplicacions de-talls de serveis públics i de servei-estès. Utilitza un motor dièsel Cummins 6TAA8.9-G3, un controlador DSE 7320 MKII i un sistema de transferència automàtica per al funcionament d'energia de seguretat.
Enviar la consulta
Descripció
Paràmetres tècnics

El grup electrògen de reserva dièsel de 400 kVA proporciona una potència d'espera de 400 kVA / 320 kW i una potència principal de 365 kVA / 292 kW per a les aplicacions de-talls de serveis públics i de servei-estès. Utilitza un motor dièsel Cummins 6TAA8.9-G3, un controlador DSE 7320 MKII i un sistema de transferència automàtica per al funcionament d'energia de seguretat.

 

Especificacions tècniques

 

Item

Especificació

Model de motor

Cummins 6TAA8.9-G3

Velocitat del motor

1500 rpm a 50 Hz / 1800 rpm a 60 Hz

Cilindres

6 en-línia

Desplaçament

8.9 L

Aspiració

Postrefrigerat amb turbocompressor

Potència en espera

400 kVA / 320 kW

Potència principal

365 kVA / 292 kW

Tensió

400 V / 230 V, ajustable 380–415 V

Freqüència

50/60 Hz

Fase

Trifàsic, 4 fils

Regulació de la tensió

Menor o igual a ±1,0%

Regulació de la freqüència

Menor o igual a ±0,5%

Controlador

DSE 7320 MKII

Temps de transferència ATS

Menor o igual a 10 s

Consum de combustible

197 g/kWh, aprox.. 85.2 L/h amb una càrrega del 100%.

Dipòsit de combustible

750 L

Tancament

Dosser insonoritzat

Nivell de soroll

Menor o igual a 75 dB(A) a 7 m

Dimensions

4200 × 1450 × 2150 mm

Pes

3850 / 3950 kg

 

Coincidència de càrrega i potència de seguretat

 

Classificació en espera
La classificació d'espera de 400 kVA / 320 kW està pensada per a l'operació d'interrupció de servei públic-. La capacitat del generador s'ha d'ajustar a les càrregues que requereixen una còpia de seguretat.

 

Prime Rating
La qualificació principal de 365 kVA / 292 kW s'aplica quan el generador ha de funcionar durant períodes prolongats. Seleccioneu la qualificació aplicable segons el deure d'operació.

 

Avaluació de càrrega
Comproveu la càrrega en funcionament, la demanda d'arrencada del motor-i la variació de càrrega abans de dimensionar. S'han d'incloure bombes, ventiladors i compressors si escau.

 

Coincidència elèctrica
Confirmeu la tensió, la freqüència i la fase del generador amb el sistema de distribució del lloc abans de fer la comanda.

 

Sistema automàtic d'alimentació de seguretat

 

Falla d'utilitat → Detecció d'error → Inici del generador → Estabilització de sortida → Transferència ATS → Alimentació de seguretat → Recuperació de la utilitat → Transferència de càrrega → Apagat del generador

Detecció d'errors d'utilitat

L'ATS detecta una fallada de subministrament elèctric i inicia la seqüència d'inici del generador.

Arrancada i estabilització del generador

El generador s'engega automàticament i estableix la tensió i la freqüència requerides abans de la transferència de càrrega.

Transferència automàtica de càrrega

L'ATS transfereix la càrrega de reserva de l'energia de la xarxa elèctrica al generador, amb un temps de transferència especificat inferior o igual a 10 segons.

Recuperació d'utilitats

Quan l'energia elèctrica torna i s'estabilitza, l'ATS torna a transferir la càrrega a la xarxa elèctrica i el generador completa la seva seqüència d'apagada.

 

Motor, alternador i sistema de control

 

Motor dièsel
El Cummins 6TAA8.9-G3 utilitza sis cilindres en línia, 8,9 L de cilindrada i postrefrigeració turboalimentada, amb un funcionament de 1500 rpm / 1800 rpm per a 50 / 60 Hz.

 

Alternador
El generador proporciona 400 kVA / 320 kW en espera i 365 kVA / 292 kW de sortida principal, amb regulació de tensió inferior o igual a ±1,0% i regulació de freqüència inferior o igual a ±0,5%.

 

Controlador
Un controlador DSE 7320 MKII proporciona la interfície de control i monitorització del generador.

 

Protecció del motor
Les funcions de protecció inclouen baixa pressió d'oli, alta temperatura i apagada per sobrevelocitat.
 

Capacitat de combustible i planificació del temps d'execució

01/

Dipòsit de combustible
La configuració estàndard utilitza un dipòsit de combustible de 750 L per a l'operació de seguretat.

02/

Consum de combustible
El consum de combustible és d'aproximadament 85,2 L/h amb una càrrega del 100%, segons la taxa especificada de 197 g/kWh. El consum real varia amb la càrrega.

03/

Referència de temps d'execució
Amb el consum de càrrega completa indicat-, 750 L ofereixen un temps d'execució teòric d'aproximadament 8,8 hores. El temps d'execució real depèn de la càrrega operativa.

04/

Temps d'execució estès
Les configuracions de dipòsits de combustible de 8, 12 i 24 hores estan disponibles per a projectes que requereixen un funcionament més llarg entre repostes.

 

Configuració i instal·lació del projecte

 

Configuració insonoritzada
El generador es subministra amb una marquesina insonoritzada, amb un soroll especificat a Menor o igual a 75 dB(A) a 7 m. Les dimensions totals són 4200 × 1450 × 2150 mm.

 

Espai d'instal·lació
Deixeu espai suficient al voltant del generador per a la ventilació, la descàrrega d'escapament, la manipulació del combustible i el manteniment rutinari.

 

Configuració del combustible
El dipòsit estàndard de 750 L es pot substituir per configuracions de funcionament prolongat de 8-, 12 o 24 hores segons la durada de la còpia de seguretat necessària.

 

Embalatge d'exportació
Les unitats d'exportació es poden protegir amb una pel·lícula VCI, subjectar-se a patins de fusta -resistents i empaquetar-se en caixes de fusta compatibles amb ISPM 15. L'enganxament dels contenidors s'utilitza per assegurar el transport.

 

Proves i documentació

Prova del banc de càrrega

Cada unitat muntada es sotmet a una prova de càrrega del 0 al 110% per comprovar el rendiment de la sortida del generador i la protecció de sobrevelocitat abans de l'enviament.

Prova del dipòsit de combustible

Els dipòsits de combustible se sotmeten a proves 100% hidrostàtiques per comprovar la integritat de la soldadura abans del lliurament.

Prova d'aïllament

La resistència d'aïllament es prova al sistema elèctric abans de l'enviament.

Anàlisi de vibracions

L'anàlisi de vibracions ISO 8528 es realitza a plena càrrega operativa, amb registres de proves de fàbrica disponibles per al grup electrògen complet.

 

20260115133306d72e7

 

Preguntes freqüents

 

P: Quin és el període de garantia estàndard?

R: La garantia estàndard és de 12 mesos o 1.000 hores de funcionament, el que passi primer.

P: Hi ha peces de recanvi disponibles després de la compra?

A: Sí. Les peces de manteniment rutinari i els components de recanvi es poden subministrar segons la configuració del generador seleccionada.

P: Quin és el termini de producció típic?

R: La producció estàndard requereix normalment entre 15 i 25 dies laborables després de la confirmació de la comanda, depenent de la configuració i la quantitat de la comanda.

P: Quina informació es requereix per a la cotització?

R: La potència, la tensió, la freqüència, la fase, la quantitat, el servei de funcionament i els requisits d'instal·lació requerits s'han de confirmar abans de la cotització.

P: Es pot organitzar la inspecció de fàbrica abans de l'enviament?

A: Sí. Es poden proporcionar els registres de les proves de fàbrica i es poden organitzar les proves del banc de càrrega-a distància a petició.

Etiquetes populars: Grup electrògen de còpia de seguretat dièsel, fabricants de grups electrògens de còpia de seguretat dièsel de la Xina, proveïdors, fàbrica

Enviar missatge